Stručná charakteristika výrobků a jejich použití

Katalog výrobků

Těsnění z kompaktní pryže

Vytlačovaná profilová těsnění z kompaktních pryží slouží k utěsňování prostor proti unikání kapalin nebo plynů při současném tlumení vibrací a izolaci hluku. Použití různých pryžových směsí umožňuje výrobu těsnění i pro náročné aplikace. Obecný rozsah teplot je od -40 °C do + 100 °C. Těsnění vyrábíme z EPDM (odolnost proti povětrnostním vlivům, UV záření), NBR (odolnost proti olejům), CR (nehořlavost dle DIN 5510, část 2, ... těsnění pro kolejová vozidla).

Těsnění z lehčené pryže

Výhodnost utěsnění konstrukčních a stavebních částí pomocí vytlačovaných profilových těsnění se v mnoha aplikacích znásobí možností použití těsnění z lehčené pryže, která mohou být podle potřeby měkká, poddajná a elastická a mohou mít relativně malou hmotnost i při velkých průřezech. Obecný rozsah pracovních teplot je od – 40 °C až do + 100 °C a velmi spolehlivě slouží i tam, kde těsnění z kompaktní pryže není možno použít. Těsnění vyrábíme z EPDM nebo řezu SBR / EPDM.

Samolepící pryžová těsnění

Všechny výhody aplikací vytlačovaných těsnění z kompaktní pryže nebo lehčené pryže se umocňují možností jejich snadné montáže. Použitím kontaktních lepidel se separační vrstvou se dosáhne snadné manipulovatelnosti s těsněním při dopravě i montáži. Po odstranění krycího pásku se lepení provádí jednoduchým krátkodobým přitlačením profilu na čistý povrch těsněného dílce. Samolepící vrstva slouží pouze k montážním účelům. Na vyžádání lze těsnění opatřit permanentním samolepící páskou 3M.

PVC s kovovou výztuží

Těsnění se vyrábí z kvalitních PVC směsí, které jsou odolné proti stárnutí a venkovním vlivům, jsou částečně olejivzdorná a odolná proti chemikáliím. Tvrdosti se pohybují v rozmezí 65 až 85 ShA . Většina profilů se vyrábí v černé barvě. Provádíme povrchové úpravy (dezén), profily rovněž dodáváme v různém rozevření, některá provedení jsou s tmelem.

Využití - veškeré ochrany hran např. vozíky, pokladny, kovové koše, různá průmyslová zařízení apod. Dalšímu využití se meze nekladou.

EPDM s kovovou výztuží

Těsnění se vyrábí z kvalitní homogenní nebo mikroporézní pryže EPDM (etylén-propylen-dien). EPDM má velmi dobrou odolnost proti povětrnosti, mrazu, ozónu a proti stárnutí za tepla. Tvrdosti se pohybují v rozmezí 50-90 ShA. Těsnění jsou použitelná v rozmezí teplot od -55°C do +130°C. 

Využití - automotive, různé obráběcí, stavební, zemědělské a jiné stroje, aplikace u čerpacích stanic, parkovacích automatů, elektrických a rozvodných skříni apod. Dalšímu využití se meze nekladou.

PVC a EPDM s kovovou výztuží

Těsnění vzniká slepením PVC profilu a EPDM profilu – proces se označuje jako Combining.

Využití - automotive, různé obráběcí, stavební, zemědělské a jiné stroje, aplikace u čerpacích stanic, parkovacích automatů, elektrických a rozvodných skříni apod. Dalšímu využití se meze nekladou.

Katalog výrobků